Ortuť - Amalgámové plomby
Amalgámové plomby
Amalgám a jeho účinky
Ťažké kovy v životnom prostredí sú daňou našej modernej doby. Od doby industrializácie sa uvoľňuje čoraz viac ťažkých kovov zo zemskej kôry a tie nakoniec pristávajú na celej Zemi. Čiastočne vo vzduchu, čiastočne vode a v potravinách. Postupom času sa usadzujú v tele a dajú sa len ťažko vylúčiť. Dnešný mestský človek je asi 500 až 1000-krát silnejšie zaťažený než človek pred časom industrializácie. Aj pri "nepatrnom" zaťažení prispievajú jedovaté kovy k mnohým civilizačným chorobám.
Nasledujúce informácie by mali dať krátky náhľad osobitne na problematiku ortuti ako jedného z týchto ťažkých kovov. Opierajú sa o knihu od Dr Mutter: "Amalgám - riziko pre ľudstvo" rovnako ako o uverejnení pani Dr Schreiber: "Amalgám a jeho následky".
Čo je to amalgám?
Amalgám označuje zliatinu kovov s ortuťou (latinsky amalgámy). Z polovice sa skladá zo ortuti, zvyšok sa delí medzi striebro, cín a meď. Všetky súčasti patrí k ťažkým kovom. Amalgám je dnes najväčší zdroj kontaminácie ortuťou. 80 až 90% obyvateľov spolkových krajín Nemecká má priemerne až 12 zubných výplní z amalgámu. Každý rok sa tu na výrobu 53 miliónov amalgámových plomb spotrebuje 20 ton ortuti. Po desiatich rokoch sa v pečatiach nachádza už len polovica pôvodnej ortuti. Tým sa výplne zmenšujú a vznikajú okrajové trhliny, v ktorých sa usadzujú baktérie. Tak musí byť staré výplne čas od času nahradzované.
Dejiny amalgámu
Číňania liečili už o 2000 rokov skôr než Európania syfilis ortuťou, tiež hnilobu zuba kurírovali už pomocou plomb. Gréci a Rimania používali ortuť ku kultovým účelom. Od 9. storočia používali Arabi masti obsahujúce ortuť a ešte dnes používajú prášok obsahujúci ortuť proti všiam vo vlasoch. V 16. storočia bola známa liečebná kúra (Kalomel-chlorid ortuťnatý) proti syfilisu. V Európe poznáme amalgám 150 rokov. V 19. storočia zaviedli Francúzi Regno a Taveau túto techniku ako zubnú výplň. Prvá lekári, ktorí priniesli amalgám do Ameriky, boli zatýkaniu ako šarlatáni ("mastičkári") a jeho používanie bolo zakázané. V Amerike sa viedla vojna o amalgám, v Nemecku naproti tomu Hitler nariadil amalgám ako povinnú výplň. Je lacnejšie ako zlato a ešte dnes ho zubárovi používajú a zdravotnej pokladnice ho preplácajú.
Ako sa dostáva ortuť do tela?
Uvoľňovanie ortuti z amalgámu sa deje vďaka žuvaniu a škrípaniu zubov, horúcim alebo kyslým jedlám a nápojom (kola, limonáda, káva, ocot, kyslé ovocie atď.) a vďaka cukru a potrave obsahujúcej cukor, ktorý baktérie počas 5 minút spracujú na kyselinu. Čistenie zubov zubnou pastou, ktorá obsahuje fluorid a brusivo k tomu prispieva práve tak ako skutočnosť, že v puse máme legovane zlato a mostíky obsahujúce kovy. Elektromagnetické žiarenie obrazoviek a mobilov k tomu tiež môže prispieť, a tiež by sme nemali podceňovať fajčenie ako dávkovač kyselín. Poznáte to iste zo školy: kyselina rozpúšťa kovy.
Rozšírenie ortuti v tele
82% ortuti sú akceptované ako para pľúcami a ukladájú sa v nervovej sústave. 7% sa dostáva s jedlom do tela, z toho je vstrebané len málo, zvyšok sa vylúči stolicou. Ionizovaná (elektricky vodivá) ortuť je prijímaná od 10 do 15%. Dostáva sa do krvi, pľúc, čreva a obličiek, pričom obličky často reagujú alergicky až k zlyhaniu obličiek, ak je zaťaženie vysoké. Ťažké kovy patria k najdôležitejším faktorom, ktoré bunkám spôsobujú oxidačný stres a spotrebúvajú antioxydanty. Vysoká hodnota tuku v krvi a zvýšenie cholesterolu môže byť tiež spôsobené ťažkými kovmi. Okolo usadenín ťažkých kovov sa v tele tvorí miestnej nádory. Spôsobujú napokon emocionálnu nestabilitu a nespokojnosť. Z amalgámových plomb sa priebežne uvoľňuje ortuť ako para, ktorá sa pri nadychovaní pľúcami dostáva do krvi alebo priamo cez čuchové nervy do mozgu. Ostatné časti amalgámu sa koróziou rozpúšťajú a dostávajú sa do čreva. Tam sa vytvára vďaka črevným baktériám jedovatý metyl ortuti, ktorý sa odtiaľ dostáva do obličiek, mozgu a pečene a väčšinou spôsobuje neurologické poruchy.
Prečo ortuť škodí telu?
Jedovatosť ortuti je spôsobená predovšetkým vďaka jej sklonu viazať sa na síru. Síra je súčasťou mnohých proteínov v tele, napr cystínu, cysteinu a metionínu. Ortuť sa viaže na skupiny síry v enzýmoch a tým ich blokuje. Okrem toho môže tento ťažký kov vytlačit stopové prvky ako selén a zinok z ich väzieb v enzýmoch, čím tieto stratia svoju pôsobnosť. Vznikne tým nedostatok stopových prvkov. Vďaka väzbe na proteíny bunkovej membrány brzdí ortuť - ale tiež hliník, olovo a kadmium - transport vápnika, draslíka a sodíka do buniek, čo obmedzuje ich funkčnosť. Ku všetkej biede vytvára ešte v zosilnenej miere voľné radikály, ktoré môžu všetkým tkanivám a orgánom spôsobovať škody. Zúčastňujú sa na vzniku chorôb autoimunitného systému, urýchľuje starnutie, rakovinu, artritídu, choroby obehového systému a srdca atď.
Novým poznatkom je, že baktérie sa za prítomnosti amalgámu stávajú rezistentné proti ortuti a súčasne tiež nereagujú na rôzne antibiotiká.
Ortuť poškodzuje imunitný systém.
Vo vonkajšom bunkovom obale sa nachádzajú mnohé bielkovinové spojenia ako sprostredkovatelia informácií alebo aj ako poznávacie známky pre imunitný systém. Ortuť sa na ne môže viazať a ničiť ich funkciu, takže napr. imunitný systém náhle považuje vlastné bunky za nepriateľov a pokúša sa ich zničiť. To môže viesť k chorobám autoimunitného systému. Ťažký kov môže navyše vniknúť do imunitných buniek a môže ich zničiť.
Poškodzovanie nervových buniek
Ortuť sa zhromažďuje na nervových bunkách. Usadí sa na tubulíne (globulárne proteín) na mieste sprostredkovania povelov a prekáža jeho schopnosti vykonávať transport. Následkom toho nerv nemôže správne prijímať výživné látky a posielať svoje príkazy ďalej, nakoniec ho to môže usmrtiť. Ortuť je navyše schopná zničiť myelínovú pošvu, ktorá zahaľuje nerv.
Ďalšie škody
Prišlo sa na to, že ortuť bráni v príjme aminokyselín do mozgu a vylučovaniu splodín metabolického procesu a jedov z neho a že vedie k zmenšenému príjmu energie a takisto k meritku miestam v kapilárnych stenách.
Ľudia zaťaženie amalgámu prijímajú vo zvýšenej miere aj iné jedy z životného prostredia, pretože tento ťažký kov bráni bunkám v tom, aby sa izolovali, a necháva ťažké kovy, pesticídy a formaldehyd ľahšie vnikať. Takto sa môžu jedy hromadiť 30 až 100krát viac ako u ľudí bez amalgámu a jedovaté účinky sa môžu potenciovať až 2000krát.
Jedovatosť ortuti
Otrava nositeľov amalgámu prebieha chronicky. Ortuť je postupný jed, o ktorom nikto nevie, kde sa presne usadí a kedy ukáže svoje účinky. Ak vám zubár napríklad odstráni plomby, musí ich odstrániť ako osobitný odpad, aby sa nezamorila voda (nositelia amalgámu ako špeciálne odpadové deponie?) Počas hryzenia sa z plomb uvoľňuje 20 až 100, ojedinele dokonca až 700 mikrogramov ortuti. Predpis týkajúci sa pitnej vody dovoľuje 1 mcg na liter vody. - Ak by naše sliny boli pitnou vodou, nesmeli by sme ju piť. Akumulačné orgány pečeň, obličky, pľúca a mozog ukladajú prijatú ortuť do svojich buniek, kde zostane doživotne a prevádzkuje svoje zloby.
- Príklad:
- pani Dr Schreiber informuje: "Zubári. Tí majú najvyšší prírastok samovrážd a najvyšší počet neurologických a psychologických ochorení. V jednej štúdii zameranej na hypofýzu mali zubári v priemere 4krát viac ortuti v hypofýze (dôležitá žľaza regulujúca hormóny) ako ostatné populácie a 40-krát viac než ľudia bez amalgámových výplní. Ľudia, ktorí bývajú nad zubárskou ordináciou alebo vedľa nej, sú zamorení ortuťou. Je možné ju s úspechom vyviesť z tela. "
Ukladanie ortuti
Najväčší diel ortuti uloženej v tele sa nachádza v mozgu a nervových tkanivách, obličkách, nadobličkách (chronická únava), pľúcach, pečeni, štítnej žľaze (studené ruky a nohy), hypofýze, pankrease, pohlavných orgánoch a v tukovom tkanive.
Podiely ortuti v mozgu, obličkách a žľazách zostávajú preukázateľné po roky, a to v závislosti od počtu plomb.
Dôkaz ortuti
Laboratórnymi metódami sa dá substancie dokázať v krvi, stolici alebo vo vlasoch. Vo väzivovom tkanive sa preukazuje pomocou biorezonancie, elektroakupunktúra podľa Volla alebo pomocou kineziologického svalového testu. V bunkách sa nedá zistiť žiadnu metódou.
Choroby
Podľa Dr Klinghardta je ortuť v mozgu zodpovedná za nervové ochorenia ako je Alzheimerova choroba, skleróza multiplex, amyotrofická laterálna skleróza, Parkinsonova choroba, poruchy pamäti, závraty, depresia, záchvaty hnevu, plachosť, koktaniu, poruchy učenia, porucha čítania (legasthenie), poruchy videnia a sluchu.
Organické choroby: každý neškodný alebo zhubný nádor na pečeni, obličkách a kostným špikový vykazuje vysoké hodnoty ortuti.
Oslabenie imunity a súčasne rezistencie proti antibiotikám môžu poukazovať na ortuť.
Problémy s kĺbmi, reuma a fibromyalgia (bolestivosť svalov, stuhnutosť, poruchy spánku), ale tiež črevné problémy so zápchou a infekcií candida (rod aeróbnych kvasinkových dimorfních húb) môžu byť zapríčinené ortuťou.
Vznik infekčných chorôb
V súčasnosti sa diskutuje o vzniku infekčných chorôb ako reakciu tela na zamorenia ortuťou, ako pokus organizmu oslobodiť sa od tohto ťažkého kovu. Mnoho pôvodcov infekcií viažu jedovaté ťažké kovy a robia je tak pre telo neškodnými. K tomu patrí: huby candida, stafylokoky (pôvodcovia zápalu mandlí, bronchitídy, zápalu prínosových dutín, zápalu močového mechúra a prostaty), streptokoky (pôvodcovia angíny, šarlachu, ruža), tyčinkové baktérie (legionelózou, listérie, borelie), vírusy (napr . herpes, varicella-zoster, HIV ...) a iní pôvodcovia infekcie. Mnoho týchto chorôb sa po vyvedení ťažkých kovov z tela zásadne zlepší.
Tehotenstva
Pre dieťa je často nebezpečné už vôbec prísť na svet. Mamičky odovzdávajú plodu nielen potrebné minerály, ale aj ťažké kovy. Tak mamičky odpracú napr. 40 až 60% svojho zaťaženia ortuťou cez placentu u svojho prvorodeného dieťaťa. Neskôr narodené deti potom dostane menej, ale len do tej doby, než si matka nechá urobiť nové plomby ... Ak má matka 6 až 10 výplní z amalgámu, potom dosahujú koncentrácie ortuti u prvorodeného dieťaťa v mozgu hodnoty dospelého so 7 až 8 amalgámovými plombami. Dochádza k spomalenému rastu s malým prírastkom a oneskorenému vývoju nielen nervového, ale aj imunitného systému. Symptómy chronickej otravy ortuťou u detí sú poruchy učenia, autizmus, depresia, poruchy čítania, zápaly čriev, hyperaktivita, neurodermitis a iné.
Terapia a starostlivosť o dieťa
V tehotenstve a v dobe dojčenia by mala matka brať 3krát denne jednu kapsulu chlorelly a 30 mg zinku, ktoré odchytnu cirkulujúcu ortuť. Po pôrode môže skúsený terapeut vykonať u novorodenca prečistenie pomocou tinktúry z medvedieho cesnaku, rias chlorelly a malého množstva tinktúry z koriandra. K tomu omega-3 esenciálne mastnú kyselinu pre látkovú výmenu v mozgu a ďalšie vitálne látky podľa potrieb dieťaťa.
Prostriedky na vyvedenie z tela:
Riasy chlorella pyrenoidosa
Sú životné formy s najbohatším obsahom chlorofylu na Zemi sa silne prečisťujúcimi účinkami. Ich bunková stena z troch vrstiev sa skladá z nestráviteľnej celulózy a sporopoleninu. Vďaka polysacharidom a metylcobalaminu (druh vitamínu B12) odvádza chlorella ortuť z tkanivovej väzby do krvného riečiska a cez stenu čreva do stolice, kde je pevne viazaná na bunkovú stenu riasy a je vylúčená. V stolici nachádzame 20krát viac ortuti ako v moči (u 12 amalgámových výplní sa objaví na príklad 50 mikrogramov ortuti na 1 kg stolice).
Chlorella a iné riasy chelatizujú (viažu) ťažké kovy ako arzén, olovo, meď, ortuť a urán. Mimo toho na seba viažu vďaka kyselinám v riasach tiež rádioaktívne substancie a účinne ich vylučujú. Organické škodlivé látky ako PCB (polychlórované bifenyly), insekticídy, formaldehyd a iné sa viažu práve tak a sú vylučované.
Schopnosť detoxikácie pečene od alkoholu je vďaka riasam nápadne zvýšená, dodávajú antioxidanty, minerály a enzýmy, ktoré telo potrebuje k detoxikácii.
Chlorella sa svojím vysokým obsahom chlorofylu má ešte ďalšie kvality. Viaže telesné pachy, detoxikuje, reguluje činnosť čriev, vie brzdiť rast nádoru, podporuje hojenie rán, chytá voľné radikály, zvyšuje výkon srdca, vyrovnáva krvný tlak, mierni bolesti, pôsobí proti anémii (vitamín B12) a podporuje črevnú flóru. Rastový faktor chlorelly (CGF) zosilňuje telesnej obranné sily a vyrovnáva výkyvy cukru v krvi. Sušená substancia riasy pozostáva zo 60% bielkovín, 20% uhľohydrátov, 11% tukov (hlavne omega-3 esenciálne mastné kyseliny) a 9% vitálnych látok (vitamíny, minerály, enzýmy, chlorofyl, balastné látky ...). Príjem 2,5 g denne kryje dennú potrebu vitamínu B12 už z 300%.
V mozgu usadené ťažké kovy môže chlorella však mobilizovať len málo.
Podľa najnovších výskumov je nespracovaná prášková forma (napr. ako kapsule) 2 až 5krát účinnejšia ako lisované tablety (zrejme pretože časť jedmi vážiacich nepoškodených bunkových stien je vyššia).
Cesnak medvedí
V cesnaku medveďom a v menšej miere aj v cesnaku sú obsiahnuté tzv. sulfhydrylové skupiny (väzby medzi sírou a vodíkom), ktoré prijímajú ortuť do krvi a môžu ju vylučovať cez obličky. Cesnak medvedí má podobné účinky ako syntetický tvorca chelátov DMPS. Nemobilizuje však tak veľké množstvo ťažkých kovov, preto odvod trvá dlhšie, tým je ale šetrnejší pre telo a s menšími prejavy detoxikácie. Cesnak medvedí sa môže brať vo vysokej dávke, až k čuchové hranicu. V predjarí sa dá pripraviť čerstvý ako šalát. (Rastie na vlhkých lesných pôdach. Pozor: nezamieňať s jedovatými listami konvaliniek. Čuchová skúška: cesnak medvedí vonia po cesnaku). S trochou olivového oleja sa dá z cesnaku medvedieho vyrobiť pesto (čerstvé listy, nasekané, naložené v oleji), inak sa z neho dá pripraviť tiež tinktúra.
Cesnak medvedí je 3 až 4 krát účinnejší ako cesnak, pôsobí preventívne proti chorobám srdca a krvného obehu, rakovine, posilňuje tráviace funkcie a môžeme ho nasadiť proti parazitom a iným pôvodcom. Cesnak medvedí i chlorella môžu ale vyňať ortuť len z tkanivových väzieb.
Koriander
Jedine vňať koriandra má podľa doterajších znalostí efektívne detoxikačné účinky na ortuť z úložiska v bunkách a v nervovej sústave. Účinná je jedine čerstvá vňať, ktorá pochádza z ekologického pestovania, aby ďalej nepašovala do tela jedy. Detoxikačná substancia je zrejme ľahko prchavá aromatická látka, ktorá sa rýchlo dostáva do mozgu a otvára iónové kanáliky v nervových bunkách. Ortuť, ktorá je viazaná na bunky, môže byť teraz transportovaná von za predpokladu, že tu je koncentračný spád, tzn., Že tu je viac ortuti vo vnútri buniek ako vonku vo väzivovom tkanive. To je tiež dôvod, prečo musí byť najprv uvoľnená ortuť z väzivového tkaniva pomocou chlorelly a cesnaku medvedieho, skôr než sa vyťahuje z buniek. Dôležité: pretože koriander v najkratšej dobe posunie veľa ortuti do väzivového tkaniva, môže dôjsť pri predávkovaní k silným prejavom otravy. Preto sa musí pri použití koriandra použiť vždy súčasne chlorella a cesnak medvedí. Potom môže byť získaným ťažký kov "vyzdvihnutý" z väzivového tkaniva a vylúčený. Koriander nesmie byť nikdy použitý za existencie amalgámových plomb, pretože by telo ortuť roznieslo, sem a tam a telo by potom vykazovalo silné symptómy otravy.
Viac ako polovica pacientov s chorobami z amalgámu môže s dostatočným príjmom koriandra začať až po pol až jednom roku po vyvedení ortuti pomocou cesnaku medvedieho / chlorelly.
Zhrnutie
Existujú teda účinné metódy, ktoré pomôžu zvíťaziť nad chorobami spôsobenými amalgámom, pri ktorých sa ortuť v prvom kroku vyviaže z väzivového tkaniva av druhom kroku z buniek a nervov. Najskôr by mali byť všetky amalgámové plomby odstránené z ústnej dutiny pri dodržaní ochranných opatrení.
Bohužiaľ je to zdĺhavá záležitosť, veľmi sa ale oplatí, pretože pomôže získať znova vaše zdravie a radosť zo života. Dr Mutter vo svojej knihe zverejnil mnoho povzbudzujúcich úspešných správ.
Vyvedenie ortuti (amalgámu) z tela - Návody
Z najrôznejších zdrojov sme zostavili praktický program na vyvedenie ortuti z tela. Vyskúšali sme, ako tieto metódy a postupy pripraviť tak, aby ste mali v ruke vodítko, ako si poradiť s účinkami a zaťažením touto jedovatú látkou. K tomu, aby sme sa zbavili ortuti nazbierané v tele, existujú rôzne postupy:
Prirodzené samoliečiace sily tela
Ak je organizmus dobre zásobený minerálmi a antioxidačnými vitamínmi - eventuálne posilnený potravinovými doplnkami - môže v obmedzenej miere vylučovať z väzivového tkaniva dokonca aj ťažké kovy sám. Ak prijmeme potravou dostatok aminokyselín obsahujúcich síru (metionín a cysteín v brokolici, ružičkovom keli, špenáte, hrášku ...) a aminokyseliny glycín a glutamín (v strukovinách, vajciach, slnečnicových semienkach, mliečnych výrobkoch, rybách, jahňacom mäse, hydine ...) môže z toho za pomoci vitamínu B6 vytvoriť svoj vlastný dôležitý okysličovadiel glutatión. To pomôže medzi iným zmenšiť jedovaté účinky ťažkých kovov ako olovo, kadmium a ortuť. Dostatočná prítomnosť selénu, zinku a horčíka umožní optimálne pôsobenie glutatiónu na detoxikáciu.
(Tieto dáta bola prevzaté z "Burgersteinovej príručky výživných látok", nakladateľstvo Haug)
Detoxikačné mechanizmy, ktoré sú telu vlastné, sú úspešné ale väčšinou len u ortuti vo väzivovom tkanive. Ak je uložená v bunkách, najmä v bunkách mozgu a nervov, zostáva tam naširoko doživotne uložená a môže rozvíjať svoje jedovaté pôsobenie. Evolúcia nemala zatiaľ dostatok času, aby pre tieto moderné jedy vyvinula nejaký vlastný detoxikačný mechanizmus.
Detoxikácia buniek - postup podľa Dr Mutter
Dr Klinghardt teraz vyvinul metódu, ako sa dá ortuť z buniek opäť zmobilizovať a tým sa stať schopnou vylúčenia. Nasledujúci návod je podaný z knihy Dr Mutter "Amalgám - riziko pre ľudstvo", nakladateľstvo fit pre život, v skrátenej forme. Oplatí sa prečítať si túto knihu a je doporučované vykonávať túto vylučovaciu terapiu spoločne s nejakým v tomto odbore vyškoleným terapeutom, aby mohol kontrolovať úspešnosť a eventuálne aby zachytil detoxikačné reakcie.
Najskôr je nutné vybrať Vaše plomby
Prvý krok detoxikácie spočíva v tom, že si necháte odstrániť všetky amalgámové plomby z úst pri zabezpečení ochranných opatrení a necháte si ich nahradiť materiálmi, ktoré telo znáša, pričom sa to dá vytestovat (kineziologický alebo pomocou elektroakupunktúry podľa Volla).
Počas tejto doby sa už môže brať chlorella a cesnak medvedí (čerstvý, ako tinktúra alebo ako pesto), aby sa uvoľnila ortuť z väzivových tkanív a mohla byť transportovaná.
Počas tejto doby beriete 2 až 4 g chlorelly denne dohromady s 30 až 50 kvapkami tinktúry cesnaku medvedieho (alebo 3 až 6 lyžíc pesta z cesnaku medvedieho), najlepšie rozdelené na 2 až 3 dávky k hlavným jedlám a s dostatočným množstvom vody. Cesnak medvedí obsahuje väzby so sírou, ktoré naviažu ortuť do krvi a môžu ju vylúčiť cez obličky.
Po odstránení plomb
Aj po odstránení plomb sa vo väzivovom tkanive nachádza veľa ortuti a tam musí byť najskôr vylúčená, skôr než sa môže odstrániť z buniek, preto sa ďalej detoxikuje pomocou chlorelly a cesnaku medvedieho.
Postup: Začína sa s 2 až 4 chlorelly denne a pomaly sa zvyšuje až k dávke, ktorú znesieme (to znamená, že ak riasa mobilizuje príliš veľa ťažkých kovov, môže sa to prejaviť ako napr. závrat, nevoľnosť, pálenie záhy, hnačka, bolesti hlavy, únava, Chrípke podobné ťažkosti, nadúvanie, depresívne nálady atď.). Túto dávku berieme 1 týždeň, rozdelíme si ju najlepšie na 2 až 3 porcie za deň a berieme tesne pred jedlom alebo 30 minút pred hlavným jedlom, pijeme k tomu veľa vody.
9. a 10. deň: zvýšenie príjmu chlorelly až na 10-násobok dávky, ktorú znesieme. Počas týchto 10 dní sa denne berie 30 až 50 kvapiek tinktúry cesnaku medvedieho. 11. a 12. deň vložíme pauzu v príjme.
Potom sa začína opäť s pôvodnou dávkou, ktorú znesieme.
Táto liečba s premenlivým dávkovaním sa osvedčila, pretože sa tak pri minimálnych vedľajších účinkoch môže vylúčiť dostatok ortuti.
Empirické pravidlo: čím nižšia je znesiteľná dávka (eventuálne len 1 tableta riasy), tým plnšie ortuť väzí vo väzivovom tkanive.
Potom, čo je väzivové tkanivo zbavené jedu:
Vňať koriandra smie byť pridaná až keď je väzivové tkanivo zbavené ťažkého kovu. Účinná je len čerstvá bylina koriandra alebo tinktúra z čerstvej rastliny, nie vysušená rastlina alebo semená koriandra. Účinná je zrejme ľahko prchavá, aromatická látka rozpustná v tukoch, ktorá prekoná závoru krvi a mozgu. V mozgu otvorí iónové kanáliky v membránach nervov, takže teraz sa môže ortuť viazaná v bunke transportovať von. To však funguje len vtedy, ak je vnútri viac ťažkých kovov ako mimo bunky. Preto musí najprv chlorella s cesnakom medvedím detoxikovať väzivové tkanivo, skôr ako môže byť predložená vňať koriandra.
Správne zaobchádzanie s koriandrom
Koriander je veľmi účinný a môže v krátkom čase posunúť veľa ortuti do väzivového tkaniva. Preto môže pri predávkovaní dôjsť k prejavom otravy. Nikdy sa nesmie podávať samotný, ale stále s cesnakom medvedím a Chlorellou, aby ortuť, ktorá je uvoľnená z buniek do väzivové tkanivá, mohla byť "vyzdvihnutá" a vylúčená. Nikdy nesmie byť nasadený, ak máme ešte plomby, inak bude organizmus silne zaťažený sem a tam posuvanými kovmi v centrálnom nervovom systéme so zodpovedajúcimi symptómami. Najlepšie je brať koriander iba po vytestování doktorom alebo praktizujúcim terapeutom a po jeho odporúčaní.
Dávkovanie: začať s 5 kvapkami tinktúry koriandra 1 - 3krát denne. Ak by sa neobjavili žiadne symptómy ťažkých kovov (bolesti hlavy a chrbta, depresie atď), môžeme pomaly zvyšovať - cez najprv 3krát denne 10 kvapiek až k 3krát 30 kvapiek. Kvapky nakvapkať na jazyk a podržať v ústach tak dlho, ako je to možné, skôr než ich prehltneme. Zapijeme hojne vodou, pretože koriander zvyšuje sekréciu žalúdočnej kyseliny.
Opatrenia na posilnenie
Tinktúru si môžeme natrieť na kĺby rúk i nôh a docielime tak často dokonca lepšie výsledky.
Doktor Omura objavil, že pomocou akupresúrnych masáží môže byť príjem koriandra do mozgu silne posilnený: dve minúty silne masírovať bruškami palcov celej vnútornej, vonkajšej a zadnej strany horného článku prostredníkov priamo po príjme.
Súčasný príjem kyseliny askorbovej (vitamín C) ruší účinok koriandra, súčasne prijímaná strava bohatá na bielkoviny zosilňuje oproti tomu silu koriandra.
Gravidita: pozor: žiadne terapie k vyvádzaniu škodlivín z tela, koriander môže viesť ku kontrakciám maternice.
Potiaľ výpovede dr. Mutter z knihy: Amalgám - riziko pre ľudstvo, Dr med. Joachim Mutter
______________________________________
Vyčistenie tela podľa pani dr. Schreiber
Pani dr. Schreiber udáva vo svojom zverejnení "Amalgám a jeho následky" - tiež s odkazom na skúsenosti dr. Klinghardta - tieto postupy:
Detoxikácie väzivového tkaniva:
Použitie: 2 až 3krát denne asi 10 kvapiek tinktúry cesnaku medvedieho po dobu 2 týždňov, k tomu súčasne 3krát denne po 2 až 3 kapsuliach riasy chlorelly, každá asi 250 mg. 9. a 10. deň: 10 kapsúl riasy, aby sme zahájili vylučovanie množstvo ortuti, ktorá sa bohato dostavila do čreva. 11. a 12. deň: prestávka vo vylučovaní - neberieme riasu. V tejto fáze detoxikácie väzivové tkanivá neužívajú žiadny koriander.
Detoxikácie buniek:
Najskôr po prvých 2 týždňoch vývode z väzivového tkaniva (najlepšie po vytestování), aby nebolo kvôli potrebnému koncentračnému spádu príliš veľa ortuti vo väzivovom tkanive. Fázy detoxikácie buniek sa líši od detoxikácie väzivové tkanivá iba dodatočným príjmom tinktúry z koriandra:
Použitie: 2krát denne až 10 kvapiek tinktúry koriandra, 2 až 3krát denne 10 kvapiek tinktúry z cesnaku medvedieho, 3krát denne 2 až 3 kapsule riasy chlorelly, každá asi po 250 mg. 10.deň sa zvýši dávka riasy chlorelly na 2 až 3krát po 10 kapsulách. 11. a 12. deň je prestávka v detoxikáciu a branie riasy.
Optimálna: nechajte sa vytestovat
Optimálne by bolo, keby ste túto kúru mohli vykonávať za asistencie skúseného terapeuta, ktorý by vám stál pri ruke s pravidelnými testami